بررسی شیوع سروپازیتیویتی کلامیدیا پنومونی و لژیونلا پنوموفیلا در بیماران انفارکتوس حاد قلبی ،آنژین ناپایدار صدری و بیماران سالم در بیمارستان فاطمه زهرا(س) در سال 1387-1386

پازکی, سها and امینی, عبداللطیف and میرزایی, کامران and جعفری, مجتبی (2008) بررسی شیوع سروپازیتیویتی کلامیدیا پنومونی و لژیونلا پنوموفیلا در بیماران انفارکتوس حاد قلبی ،آنژین ناپایدار صدری و بیماران سالم در بیمارستان فاطمه زهرا(س) در سال 1387-1386. Other thesis, دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر.

[img]
Preview
Text
pazooki.saha1__tmp54c900b7.pdf

Download (142kB) | Preview
Official URL: http://dlib.bpums.ac.ir/faces/home.jspx

Abstract

چکیده: مقدمه وهدف: از آن جایی که بیماری های قلبی عروقی مهم ترین مرگ ومیر در اغلب کشورهای جهانی شناخته شده است . لذا بررسی علت ناپایداری ضایعات آتراسکلتوتیک وبه دنبال آن انفارکتوس قلبی نقش مهمی ایفا می کند . هدف از این مکالمه ، بررسی وجود ارتباط میان تماس با کلامیدیامنوپونی ، لژیوینامپونومیلا با بیماری های قلب و عروق کرونر می باشد . مواد و روش ها : در این مکالمه که یک مکالمه مورد شاهدی می باشد نحوه بیماری بر اساس علایم بالیز و معیارهای who جهت تشخیص اکسیژن ناپایدارصدری انفارکتوس حاد قلبی بود . افراد سالم از میان امن و بستری در بیمارستان ( به جز بیماران مبتلا به cva ویا TIA) انتخاب شوند افراد HIV و بیماران تحت درمان باکورنیکو استروئید از مکالمه وارند نشدند در این مکالمه سطح IJG ضد کلامیدیا لژیونلا به روش ELISA و به شکل نیمه کمی اندازه گیر می شد . بحث و نتیجه گیری شیوع سرپازمتیویتی IJG ضد کلامیدیا رثرنوین در طور معنی دارای در گروه بیماران بیشتر از گروه کنترل بود و این موضوع می تواند مقدمه این سؤال باشدکه ایا علت ناپایداری ضایعات آترواسکرونیک در استان بوشهر این دو باکتری می باشد یاخیر .

Item Type: Thesis (Other)
Subjects: R Medicine > R Medicine (General)
Divisions: Faculty of Medicin
Depositing User: آنیتا اسلامی
Date Deposited: 16 Aug 2014 07:36
Last Modified: 17 Aug 2014 04:29
URI: http://eprints.bpums.ac.ir/id/eprint/332

Actions (login required)

View Item View Item